Słychać śmiech i radość dzieci,

gdy w majowe piękne dni

w piłkę grają z rodzicem swym.

Zabawy na dworze uwielbiają wszystkie dzieci. Dla przedszkolaków nie ma znaczenia, czy jest ciepło, zimno, czy pada deszcz lub wieje wiatr. A jeśli podczas pobytu na świeżym powietrzu jest z dzieckiem rodzic, rodzeństwo i piłka to już zaczyna się kolejna przygoda.

Zabawy rozwijające myślenie

Drodzy Rodzice!

Sukces Waszego dziecka w przedszkolu a później w szkole zależą w dużym stopniu od Was samych. Jeżeli chcecie, aby Wasze dziecko rozwijało się harmonijnie i osiągnęło we właściwym czasie dojrzałość szkolną – poświęćcie więcej czasu i uwagi jego zabawie!

Rola zabawy w życiu dziecka

1. Właściwie organizowana zabawa zapewnia dziecku harmonijny rozwój umysłowy, emocjonalno-społeczny i ruchowy.
  2. Wprowadza dziecko w dobry, radosny nastrój, wpływa korzystnie na jego równowagę psychiczną.
  3. Rozwija inicjatywę i samodzielność, daje dziecku wiarę we własne siły.
  4. Przygotowuje do nauki w szkole.
  5. Rozwija zainteresowania.
  6. Wyrównuje braki rozwojowe.

Wiosenne zabawy ruchowe do wykorzystania w domu i na dworze.

,,Wiosna, wiosna” – z każdym dniem będzie więcej słońca i okazji do zabaw nie tylko w domu, ale również na świeżym powietrzu. Zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji zabaw ruchowych

smile

• Zimno, ciepło, gorąco - chyba znana wszystkim, a może nieco zapomniana zabawa, w której jedna osoba chowa jakiś nieduży przedmiot (może to być maskotka, autko, piłeczka), pozostałe osoby muszą go odnaleźć. Ten kto schował "skarb" daje wskazówki, stopniując słowa - zimno, ciepło, informując poszukiwaczy, czy są blisko (ciepło, cieplej, gorąco), czy daleko (zimno, mróz). Ten kto odnajdzie skarb chowa go i zabawa zaczyna się odnowa.
  • Raz, dwa, trzy, Baba-Jaga patrzy - w tej zabawie im więcej uczestników, tym lepiej. Jedna osoba, nazywana Babą-Jagą, stoi w pewnej odległości od pozostałych odwrócona tyłem lub z zakrytymi oczami i wypowiada słowa: raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy, w czasie których gracze biegną w jej kierunku. Gdy skończy mówić, odsłania oczy lub odwraca się do uczestników, a ci nieruchomieją – nie mogą się poruszać, mówić i śmiać się. Baba Jaga stara się ich rozśmieszać. Jeżeli ktoś się poruszy lub zaśmieje, musi wrócić na linię startu. Po chwili Baba Jaga znów zakrywa oczy i cykl się powtarza. Celem w zabawie jest dotarcie do Baby Jagi, gdy ona nie patrzy i dotknięcie jej. Zwycięzca zajmuje jej miejsce.

Drodzy Rodzice.

Dzieci w wieku przedszkolnym wykazują dużą naturalną potrzebę dynamicznego ruchu i oczekują w tym zakresie wyzwań. Dlatego należy im zaproponować taki rodzaj ruch, który sprawi, że będzie on im sprawiać przyjemność. Przedszkolaki doceniają m.in. możliwość wspinania się i skoków z wysokości, biegania i wyścigów, turlania się, tańca do różnych rodzajów muzyki i robienia przewrotów. – Wiele zabaw i gier można zorganizować, wykorzystując stałe elementy które posiadamy, lub bardzo prostymi pomocami w tym zakresie.. Warto podkreślić też, że zorganizowanej w formie zabawy aktywności fizycznej towarzyszy najczęściej duży poziom zaangażowania emocjonalnego ze strony dzieci. Dlatego zajęcia ruchowe stanowią doskonałą formę przekazywania dzieciom cennych wskazówek czy nauki.

Zabawy ruchowe z gazetami

Drogi Rodzicu!

Jesień to wyjątkowo piękna pora roku, zachęcająca nas do długich spacerów z naszymi dziećmi po parku i lesie, gdzie możemy podziwiać piękno jej barw, gdzie czerwień, pomarańcz i brąz przeplata się z zielenią i żółcią, a ona sama zachęca nas do zbierania jej darów, tj. kasztanów, żołędzi, szyszek czy jarzębiny. Bywa jednak i tak, że z nieba pada deszcz i wtedy musimy z naszymi dziećmi, pozostać w domu. Ale pozostanie w domu, wcale nie oznacza nudy!. Przygotowałam dla Was kilka zabaw, dzięki którym spędzicie razem miło i aktywnie czas bawiąc się, śmiejąc i ucząc jednocześnie. A zatem, do dzieła!!!