Choinka żywa czy sztuczna? Jaką choinkę wybrać?

Wychowując dzieci trzeba pamiętać o wyznaczaniu im pewnych granic, w przeciwnym wypadku dajemy im do zrozumienia, że są wszechmocne, że ich zachcianki są najważniejsze. Postawa taka prowadzi do egocentryzmu, do przekonania, że świat kręci się wokół nich. Pierwsze lata życia są najważniejsze, gdyż kształtuje się charakter i podstawy osobowości.

Okazujmy dzieciom czułość, ale pamiętajmy o wyciąganiu odpowiednich konsekwencji kiedy trzeba. W ten sposób uczynimy z nich istoty pewne siebie, mające poczucie kontroli nad własnym życiem. Poczują się odpowiedzialni za własne decyzje. Powinny potrafić dokonywać wyborów i liczyć się z ich konsekwencjami.

Być dobrym rodzicem!

Czyli książki i poradniki dla Rodziców!

Aby być dobrym rodzicem, nie wystarczy polegać jedynie na własnych instynktach i spostrzeżeniach. Nawet najczulsi i najbardziej nastawieni pozytywnie rodzice w kierunku nowoczesnego wychowywania dzieci popełniać mogą błędy, często nieświadomie. W ich szybkim eliminowaniu pomóc może fachowa literatura. Książki i poradniki dla rodziców polecane przez nas, w każdym przypadku przygotowane zostały przez zespoły profesjonalistów, na co dzień funkcjonujących wśród rozległych dziedzin naukowych, na czele z psychologią, pedagogiką. Dzięki ich wytężonej pracy i obserwacjom powstał cały szereg publikacji, dzięki których studiowaniu wychowanie dzieci na co dzień staje się jeszcze większą przyjemnością.