Polska Policja - Flaga Polski (Flaga Rzeczypospolitej Polskiej) – to jeden  z symboli państwowych Polski. Według ustawy z dnia 31 stycznia 1980 r. o  godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o

W naszym przedszkolu z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja zorganizowana została wystawa prac plastycznych dzieci z poszczególnych grup. . Przedszkolaki bardzo się postarały, bo te artystyczne dzieła są wyjątkowe.

Wykorzystano wiele technik, by zaprezentować umiłowanie Ojczyzny.  Galerię prac można oglądać w holu naszego przedszkola.

Na przełomie marca i kwietnia w grupach Biedronki i Leśne Duszki realizowany był program profilaktyczno- edukacyjny „Jestem Bezpieczny”.

W ramach programu przeprowadzonych zostało siedem zajęć, podczas których dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię; przyswoiły numery alarmowe; poznały zasady bezpiecznego zachowania się wobec obcych a także dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać czas wolny w domu i nad wodą.

Podsumowaniem projektu był Turniej wiedzy o bezpieczeństwie w ramach, którego dzieci biorąc udział w licznych zabawach i konkurencjach mogły wykazać się swoja wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom oraz drobny upominek w postaci breloczka odblaskowego.

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami.  My w przedszkolu nie próżnujemy. Przygotowaliśmy w każdej sali, wspólnie z dziećmi, kąciki tematyczne. Znajdują się tam: kurczaczki, koguciki, pisanki, zajączki, bazie, palmy, wiosenne kwiaty i inne symbole świąt Wielkiej Nocy. Bardzo wiosennie i radośnie zrobiło się dzięki tej dekoracji.

W Przedszkolu Publicznym w Opatowie ogromną uwagę przywiązujemy do  realizacji  zagadnień edukacji regionalnej i patriotycznej. W  kwietniowe przedpołudnie gościliśmy w placówce Panią Irenę Borzęcką – przedstawiciela  Zespołu Teatralno-Obrzędowego "Strefień" z Jurkowic. Niezwykle atrakcyjne było to spotkanie. Pani opowiedziała dzieciom historię powstania  zespołu, pokazała kilka slajdów obrazujących działalność tej grupy oraz wyjaśnia od czego pochodzi nazwa ,,Strefień”.

Pragniemy wszystkim zakomunikować, że rozstrzygnięty został konkurs na logo naszego przedszkola.

Zapraszamy do obejrzenia znaku graficznego naszej placówki. Uwaga! Oto on!

16 marca 2022r. nasze Pięciolatki z grupy Biedronki i Leśne Duszki brały udział w I Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaka organizowanej przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. W etapie gminnym chłopcy w składzie: Igor Domagała Oliwier Augustyn, Paweł Skrok, Alan Kaptur i Jakub Jędrzejewski zajęli II miejsce, a dziewczynki w składzie: Marysia Tyrała, Wiktoria Gała, Marysia Grabowska, Oliwia Giemza, Natalka Koseła zajęły III miejsce. Serdecznie gratulujemy Wam odwagi, wytrwałości i ducha walki. Jesteśmy z Was bardzo dumni.