IMG 8909

W dniu 08.06. 2018r. do naszego przedszkola przybyli goście; pan policjant z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie oraz pani z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opatowie.

Policjant i pracownik sanepidu przypomnieli o najważniejszych zasadach, o których należy pamiętać w trakcie wakacji.

Dzieci bardzo serdecznie powitały gości i z zainteresowaniem słuchały tego, co zechcieli im przekazać.

- ,,Lato jest przede wszystkim czasem beztroski, jednak i okresem, w którym tryb życia przedszkolaka zostaje wywrócony do góry nogami. Pojawiają się więc nowe znajomości, atrakcje, ale i zagrożenia. Im lepiej się do nich przygotujemy, tym większa szansa, że bezpiecznie wrócimy z wakacji” – powiedział pan policjant rozpoczynając spotkanie. Mówił też o zasadach poruszania się po drogach ,ograniczonego zaufania w stosunku do obcych, o konieczności znajomości numerów alarmowych czy właściwego korzystania kąpielisk.

Pani Sylwia przypominała dzieciom, że czas wakacji nie jest okresem wolnym od dbania o własne zdrowie i higienę. Mówiła o zagrożeniach kleszczami, o wściekliźnie, ale także zwróciła uwagę na zagadnienia dotyczące kontaktu z nieznajomym psem.