W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniona została dekoracja przedszkola. W oknach pojawiły się motyle, kwiaty, biedronki i pszczółki. Na holu zostały wyeksponowane prace plastyczno-techniczne dzieci dotyczące pierwszych zwiastunów wiosny. Każda grupa zadbała, by kąciki przyrody były pełne żonkili, hiacyntów, forsycji, czy bazi.

Gdy wreszcie nadszedł oczekiwany dzień 21-go marca, dzieci zgromadziły się w jednej sali, by piosenkami, strojem ,wierszami i głośnymi okrzykami przywołać długo oczekiwanego gościa. Każda grupa prezentowała swój repertuar. W czasie uroczystości przedszkolaki chętnie brały też udział w rozwiązywaniu zagadek, łamigłówek, w inscenizowaniu treści piosenek. Symbolicznym momentem spotkania było wywiezienie na sankach kukły-Zimy, a w zamian wprowadzenie barwnego gaika.

Właśnie w taki sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.