W dniu 29 stycznia 2018 r. naszych przedszkolaków odwiedziła Pani podkomisarz Agata Frejlich z Komendy Powiatowej Policji w Opatowe.

W spotkaniu wzięły udział dzieci z wszystkich grup wiekowych.

Głównym tematem spotkania było omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas zabaw zimowych na śniegu. W trakcie spotkania pani policjantka zwróciła szczególną uwagę dzieci na konieczność organizowania różnego rodzaju zabaw z dala od ulicy, zbiorników wodnych czy innych niebezpiecznych miejsc. Tłumaczyła, jak należy zachowywać się na stokach narciarskich oraz przestrzegała przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Podczas spotkania przypomniane zostały również zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz omówiono zasady postępowania w kontaktach z nieznajomym.