IMG 8984

Dnia 21.06.2018 roku odbyło się uroczyste pożegnanie roku przedszkolnego. Spotkanie przebiegało na scenie opatowskiego amfiteatru. Tego dnia przybyło wielu rodziców i zaproszonych gości. Wszyscy z uwagą przyglądali się występującym przedszkolakom. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor słowami powitania, następnie oddała głos prowadzącej - pani Wiesi, która z entuzjazmem wywoływała na scenę kolejne grupy przedszkolne.

Program artystyczny był bardzo bogaty. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz recytatorskie. Radosne utwory napawały zgromadzonych radością oraz przypominały o zbliżającym się czasie wakacyjnej laby.

W drugiej części uroczystego pożegnania roku główna rolę odgrywały sześciolatki z grupy Biedronki, Leśne Duszki oraz Stokrotki. To właśnie oni po raz ostatni, przybrani w granatowe birety, wystąpili w roli przedszkolaków. Już od września zasiądą w ławkach szkolnych ,,zerówek’’.

Na pamiątkę pobytu w naszej placówce dzieci otrzymały kolorowe dyplomy oraz słodycze.

IMG 8909

W dniu 08.06. 2018r. do naszego przedszkola przybyli goście; pan policjant z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie oraz pani z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opatowie.

Policjant i pracownik sanepidu przypomnieli o najważniejszych zasadach, o których należy pamiętać w trakcie wakacji.

Dzieci bardzo serdecznie powitały gości i z zainteresowaniem słuchały tego, co zechcieli im przekazać.

- ,,Lato jest przede wszystkim czasem beztroski, jednak i okresem, w którym tryb życia przedszkolaka zostaje wywrócony do góry nogami. Pojawiają się więc nowe znajomości, atrakcje, ale i zagrożenia. Im lepiej się do nich przygotujemy, tym większa szansa, że bezpiecznie wrócimy z wakacji” – powiedział pan policjant rozpoczynając spotkanie. Mówił też o zasadach poruszania się po drogach ,ograniczonego zaufania w stosunku do obcych, o konieczności znajomości numerów alarmowych czy właściwego korzystania kąpielisk.

Pani Sylwia przypominała dzieciom, że czas wakacji nie jest okresem wolnym od dbania o własne zdrowie i higienę. Mówiła o zagrożeniach kleszczami, o wściekliźnie, ale także zwróciła uwagę na zagadnienia dotyczące kontaktu z nieznajomym psem.

IMG 8762

7 czerwca 2018 r.   Przedszkole Publiczne w Opatowie odwiedzili przedstawiciele Grupy Ratownictwa PCK Sandomierz, którzy poprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy wśród dzieci naszej placówki.

Podczas zorganizowanych w grupach zajęć, przedszkolaki mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji.

Dzieci pod czujnym okiem młodych ratowników mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Chętnie ćwiczyły umiejętność układania poszkodowanego w pozycji bocznej, bandażowania wybranych części ciała czy naklejania opatrunków współpracując przy tym ze swoimi koleżankami i kolegami w grupie. Prowadzący szkolenie wiele uwagi poświęcili na utrwalenie numerów alarmowych oraz praktyczne wybierania ich na klawiaturze aparatu telefonicznego,

Nasi milusińscy zostali też zapoznani ze sprzętem ratującym życie znajdującym się w karetce pogotowia.

Po odbytych zajęciach wszystkie przedszkolaki już wiedzą jak ogromną rolę odgrywają dzieci w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc, zwłaszcza w przypadku nieobecności osób dorosłych.

IMG 0456

Już po raz drugi Przedszkole Publiczne w Opatowie było organizatorem Festiwalu Artystycznego dla Dzieci w Wieku Przedszkolnym, który odbył się 29.05.2018r.

W związku z obchodami w naszym mieście Jubileuszu 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości festiwal przebiegał pod hasłem: ,,Polska Nasza Ojczyzna”. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta i Gminy Opatów Andrzej Chaniecki.

Wzięły w nim udział wszystkie placówki przedszkolne z terenu miasta i gminy. W opatowskim amfiteatrze wystąpiło 243 przedszkolaków, którzy przygotowani przez nauczycieli zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Zgromadzeni mogli podziwiać milusińskich tańczących na scenie tańce narodowe i regionalne, mogli wysłuchać patriotycznych pieśni i piosenek oraz wysłuchać pięknej recytacji wierszy takich jak: ,, Barwy Ojczyste”, ,,Polskie krajobrazy”, ,,Co to jest Polska”, czy ,,Ziemia rodzinna”.

- Celem naszego spotkania było stworzenie widowiska, które przybliżałoby dzieciom najważniejsze wartości związane z Ojczyzną, które integrowałyby środowiska placówek przedszkolnych w duchu tożsamości narodowej – powiedziała Marta Popek dyrektor Przedszkola Publicznego w Opatowie otwierając uroczyście festiwal artystyczny.

Za wspaniałą inicjatywę wspólnego, patriotycznego świętowania w atmosferze, radości, przyjaźni i serdeczności - dziękowała pani Sekretarz Gminy Opatów Barbara Kłosińska, która przybyła na uroczystość wraz z Bernadettą Barą z-ą kierownika referatu organizacyjnego Urzędu Miasta i Gminy Opatów.

Niesamowita atmosfera widowni, wspaniała scenografia w barwach biało-czerwonych sprawiła, że Festiwal wypełnił się patriotycznym nastojem. Uczestników festiwalowych zmagań z zapartym tchem obserwowali licznie zgromadzeni rodzice, dziadkowie oraz członkowie rodzin przedszkolaków.

Wszystkie występy były bardzo ciekawe i niezwykle wzruszające . W podziękowaniu za udział w przeglądzie artystycznym dzieci, na zakończenie, występujący otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz kolorowe balony.

IMG 8326

Z okazji Dnia Mamy i Taty w Przedszkolu Publicznym w Opatowie w dniach 23 – 25 maja 2018 roku odbyły się grupowe uroczystości.

Dzieci w pięknych strojach prezentowały bogaty program artystyczny – inscenizacje bajek, wiersze, piosenki, tańce i  życzenia dla kochanych rodziców. Rodzicom zaproponowano też udział w konkurencjach sprawnościowych: zręczne wieszanie prania, wałkowanie ciasta czy segregowanie śmieci. Wszystkim startującym tatom i mamom dzieci wręczyły pamiątkowe medale. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech.

Występy nie były łatwe, ale przedszkolaki świetnie sobie poradziły. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych laurek i upominków całusom i uściskom nie było końca.