IMG 5568

18 stycznia przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Opatowie zostały zaproszone na przedstawienie teatralno-profilaktyczne pt. ,,Wiewiórki Majki dobre rady”, które zostało zaprezentowane prze aktorów agencji artystycznej ,,Impresja” z Krakowa.

Spektakl odbył się dzięki funduszom pozyskanym od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Opatowie.

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów i zabaw.

Dla  przedszkolaków Przedszkola Publicznego w Opatowie dzień, w którym można wystąpić w przebraniu to chwila niezwykła, często wyczekiwana przez wiele tygodni.

27.01.2017 roku w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy.

Tego dnia  już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Wszyscy uczestnicy balu o godzinie 9.00 spotkali się w holu, by przez kilka godzin pląsać w rytm muzyki. Najchętniej przedszkolaki tańczyły ,,Kaczuszki” oraz tworzyły ,,wężyki”.

Wystrój sali, bogaty w balony i serpentyny, wprowadził zebranych w radosny nastrój.

Na tą wyjątkową okazję rodzice zaprosiliśmy do prowadzenia balu animatora zabawy, który przebrany za klowna zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc, wspólnie ze swoimi paniami, w zabawach muzycznych i niezwykłych eksperymentach naukowych.

W przerwie uczestnicy karnawałowych zmagań mieli możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych.

Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Kolejny bal karnawałowy w przedszkolu już za rok.

Nasze przedszkole wzięło udział w programie „Dzieciaki Mleczaki” zorganizowanym przez Polska Izbę Mleczarską. Realizując zadania programowe zorganizowany został „Biały tydzień”. Każdego dnia dzieci z poszczególnych grup (Krasnale, Motylki, Stokrotki, Leśne Duszki i Biedronki) podejmowały zadania- zajęcia zaproponowane przez wychowawców. Od poniedziałku do piątku dzieci w odpowiednich grup przychodziły ubrane w białe bluzeczki, które symbolizowały mleko. Wychowawczynie podczas zajęć zapoznawały dzieci z ciekawostkami związanymi z MLEKIEM i walorami jego spożywania. Dzieci miały okazję do utrwalenia sobie nazw produktów mlecznych i umieszczenie ich w odpowiednim miejscu w piramidzie żywieniowej. W poszczególnych oddziałach dzieci przeprowadzały degustację produktów mlecznych i deserów powstałych z mleka. Dzieci miały również okazje do samodzielnego zakupienia mleka, jogurtów, kefiru czy sera podczas wycieczki do sklepu mleczarskiego. Wycieczka do „Krówkarenki” kawiarni, w której można zakupić krówki (produkt regionalny) powstałe z mleka, również była miłym doświadczeniem dla maluszków. Prace plastyczno- techniczne wykonywane na zajęciach, umieszczone w galerii przedszkolnej informowały wszystkich odwiedzających o realizacji programu, a nam w przedszkolu przypominały miłe chwile.

Każde działania mające na celu promowanie mleka dzieci podejmowały z radością i zaangażowaniem a także z ciekawością chłonęły to, co jeszcze dla nich było nieznane.

Podczas tegorocznego Światowego Dnia Książki przedszkolaków odwiedziła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Opatowie z opiekunem Panią Magdaleną Zając. Młodzież licealna przygotowała dla maluszków baśnie twórczości H.CH. Anersena.

Dzieciaczki z poszczególnych grup z zaciekawieniem i uwagą wysłuchały czytanych lub opowiadanych baśni takich jak: Calineczka, Dziewczynka z zapałkami, Słowik, Księżniczka na ziarnku grochu czy Nowe szaty Cesarza. Dla maluszków było to ciekawe przeżycie, od starszych kolegów otrzymali słodycze i własnoręcznie wykonane upominki.

Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie Zając i Młodzieży za przyjęcie zaproszenia.