• IMG_5010.JPG
  • IMG_5019.JPG
  • IMG_5021.JPG
  • IMG_5024.JPG

W dniu 14 stycznia 2016 r. w sali widowiskowej OOK odbył się "Festiwal Kolęd i Pastorałek" zorganizowany jak  corocznie w ramach "Godów Opatowskich". Udział w festiwali wzięły przedszkolaki ze starszych grup: Motylki, Biedronki i Leśne Duszki. Dzieci zaprezentowały kolędy i pastorałki.

zabchoin2016

„ W karnawale piękne bale”- i w naszym przedszkolu w dniu 15.01 bawiliśmy się na zabawie choinkowej . Była to okazja do wspólnej integracji, dzieci ze wszystkich grup spotkały się razem i pięknie się bawiły. Hol przedszkolny udekorowany licznymi balonami, plecionymi choinkami i kolorowymi ozdobami zamienił się w atrakcyjną salę balową. Całą zabawę uświetnił zespól muzyczny , zaproszony przez Radę Rodziców. Grając nowoczesne utwory sprawił że dzieci bawiły się wspaniale. W karnawałowym szaleństwie nie zabrakło fantazji wśród ubiorów, w które dzieci były przebrane. Przedszkolny hol zmienił się w pasaż bohaterów z różnych bajek, filmów, a także policjantów, lekarzy i górali. Najważniejsze jest to, że wszyscy bawili się świetnie od najmłodszej do najstarszej grupy, potwierdzeniem są uśmiechnięte twarze naszych kochanych dzieciaczków. W przerwach tanecznych w poszczególnych salach wychowawczynie wraz z młodzieżą z Zespołu Szkół nr. 1 przygotowały różne atrakcyjne zabawy. Po zakończeniu zabawy Pani Dyrektor nie szczędziła słów podziękowania dla Rady Rodziców za pomoc w organizacji uroczystości, opiekunowi młodzieży Pani Kindze Szkodzie, wychowawczyniom, a także rodzicom, którzy tak wspaniale przygotowali swoje pociechy na bal. Bal choinkowy był miłym akcentem rozpoczynającym dwutygodniowe ferie zimowe.

Galeria

W dniu dzisiejszym przedszkolaków odwiedził miły gość - funkcjonariusz Wydziału Prewencji i RD KPP w Opatowie asp. Grzegorz Rusak, który przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat jak bezpiecznie spędzić czas podczas nadchodzących Ferii zimowych.

W naszym przedszkolu jak w ubiegłych latach obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.
Ten dzień był wyjątkowy, gdyż każde dziecko mogło przynieść swojego ukochanego i jedynego pluszowego misia, aby wspólnie świętować ten piękny miły i wspaniały dzień. Dzieci z pomocą wychowawczyń udekorowały sale, przygotowały wspólnie gazetki. Podczas zajęć dzieci brały udział w konkursach i zajęciach plastycznych, które udokumentowaliśmy na fotografiach.

W czwartek  17 Grudnia 2015 roku dzieci wszystkich grup przedszkolnych przedstawiły Jasełka Bożonarodzeniowe w Opatowskim Ośrodku Kultury  w Opatowie.

Role w przygotowanych inscenizacjach dzieci odgrywały z wielkim zaangażowaniem i zapałem. Przygotowane przepiękne stroje i scenografia, a także śpiew kolęd i pastorałek nadał spotkaniu wyjątkowy nastrój. Na zakończenie dyrektor Anna Dziarmaga skierowała życzenia, które pozwoliły wszystkim obecnym poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, bliskości i radości.

Galeria zdjęć

W dniu 30 października odbył sie w naszym przedszkolu przegląd artystyczny pod hasłem " Jesień w wierszu i piosence". Dzieci z każdej grupy-Krasnale, Motylki, Stokrotki, Leśne Duszki, Biedronki i Słoneczka wraz z wychowawczyniami przygotowały występy o tematyce jesiennej. Wiersze, piosenki, tańce i inscenizacje były związane z Polska Złotą Jesienią, którą dzieci obserwowały i poznawały w codziennych zajęciach, zabawach i spacerach. Każda grupa przedszkolna za swoją aktywność została nagrodzona przez Panią Dyrektor dyplomami w kolorach jesiennych.

Galeria zdjęć

7 grudnia 2015 roku, dzieciaki z Przedszkola  Publicznego w Opatowie od samego rana oczekiwały na  corocznego gościa, wiedziały bowiem, że i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o nich i ich odwiedzi.

Święty Mikołaj dotarł na czas, co prawda z jednodniowym opóźnieniem, ale za to z workiem pełnym świetnych prezentów.

Wszyscy przywitali wspaniałego gościa bardzo gorąco i zaprosili do wspólnej zabawy. Dzieci przedstawiły wiersze i piosenki związane z mikołajkami. Wizyta mikołaja zakończyła się wręczeniem oczekiwanych prezentów oraz pamiątkowymi zdjęciami.