Po raz kolejny OOK w piątek 6 czerwca gościł Przedszkole Publiczne w Opatowie. W ramach współpracy miedzy placówkami samorządowymi w sali widowiskowej odbył się kolejny Festiwal Twórczości Dzieci przedszkolnych organizowanych przez dyrekcję i pracowników przedszkola.

Hasło tegorocznego festiwalu brzmiało „ Jesteśmy silni i zdrowi!".

Przygotowanie do występu poprzedziła seria zajęć w przedszkolu dotycząca dbałości o zdrowie. Przedszkolaki z pełnymi głowami nowych wiadomości pięknie przygotowały swoje występy dla szerszej publiczności.
Było dla kogo się starać!!!
Cała widownia zapełniona :rodzice, dziadkowie, przyszli przedszkolacy oraz szacowni goście: sekretarz UMiG Opatów Pani Barbara Kłosińska, marszałek województwa świętokrzyskiego Pan Kazimierz Kotowski, dyrektor OOK Pan Andrzej Klimont. Wszyscy gromkimi brawami i z uśmiechami na twarzach nagradzali występy małych artystów.
Dodatkową atrakcją, zarówno dla przedszkolaków, jak i zaproszonych gości był występ ludowego zespołu teatralno-obrzędowego z Jurkowic „Strefień". Zespół przedstawił słynne „Wesele Świętokrzyskie" oraz „ Sabat Czarownic".