W dniu 30.09.2013 roku przedszkolaki z grup "biedronek ”, „stokrotek” i „leśnych duszków" gościły w Komendzie Powiatowej Policji w Opatowie.

Przedszkolaczki  zwiedziły komendę, obejrzały sprzęt policyjny, oraz  film „Bezpieczna droga z radami Spongeboba" przeznaczony dla najmłodszych w ramach profilaktyki. Jednym z punktów programu było zwiedzanie niektórych pomieszczeń komendy, dzieci zobaczyły jak pracują dyżurni, dzielnicowi, odwiedziły też Komendanta, na ręce którego wręczyły drobne upominki takie jak: portret smerfa policjanta, kolorowe podziękowanie oraz odznakę przyjaciela dzieci.

Maluszki miały możliwość obejrzenia policyjnych radiowozów, a także motoru policyjnego, który wprawił ich w wielki zachwyt.

W ramach podziękowania za wizytę maluszki od policjantów otrzymały upominki: kamizelki odblaskowe, oraz elementy odblaskowe na ręce i odzież.

Następnie z pomocą policjantów i pań z przedszkola ubrały się w otrzymane odblaski. Tak ubrane, w towarzystwie policjantki z ruchu drogowego udały się do przedszkola. Podczas drogi powrotnej dzieci poznały sekret prawidłowego i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Radosne i pelne wrażeń powróciły do przedszkola.