Przedszkolaki z trzech najstarszych grup Przedszkola Publicznego w Opatowie 3 czerwca 2013 roku wyruszyły na wycieczkę do Woli Łagowskiej. Buzie same uśmiechały się z zadowolenia i zachwytu nad pięknem naszego regionu i urokiem przyrody. Fascynujące opowieści przyrodniczo - ekologiczne Pana mgr inż. Andrzeja Zagnieńskiego (Pracownika Lasów Państwowych Nadleśnictwa Łagów), przejście ścieżką edukacyjną oraz projekcja filmu i oglądanie eksponatów w izbie edukacyjnej dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń oraz uzupełniły ich wiedzę ekologiczną i przyrodniczą. Dopełnienie uroczego dnia było wspólne grillowanie i zabawy w pięknej scenerii.

Jednym słowem wspaniała wyprawa, chciałoby się zanucić "Świętokrzyskie, Jakie cudne !!!".

Wycieczka została zorganizowana w ramach realizacji dwóch programów autorskich:

"Mój Dom - Nasz Kraj"

"Zostań Przyjacielem Przyrody"