Dnia 21 stycznia 2013 roku w Kielcach w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznych ROT Świętokrzyskie została otwarta wystawa prac plastycznych z konkursu przeprowadzonego w Przedszkolu Publicznym w Opatowie pt "Czarownica Świętokrzyska", który jest częścią realizacji programu autorskiego z zakresu edukacji patriotycznej "Mój Dom - Nasz Kraj" realizowanego w placówce a opracowanym przez mgr Elżbietę Wójcik.

Prace prezentują bardzo wysoki poziom i są działem twórczej aktywności plastycznej dziecka w integracji z rodzicem.

Przedszkolaki z pomocą rodziców wykonały bardzo ciekawe postacie czarownic poznając przy tym legendy z regionu.

Miały okazje lepszego poznania rodzinnych stron i przyjrzenia się swoim korzeniom. Poznania Polskości małej i Wielkiej Ojczyzny.

"Czarownice Świętokrzyskie" wykonane przez opatowskich przedszkolaków i rodziców można obejrzeć w Kielcach do końca lutego.

Zapraszamy.