• IMG_5010.JPG
  • IMG_5019.JPG
  • IMG_5021.JPG
  • IMG_5024.JPG

21 stycznia 2014 roku to bardzo ważna data w kalendarzu naszego przedszkola.
W Opatowskim Ośrodku Kultury uroczyści obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka.
Powagę tego święta podkreśliła obecność władz, Pana Burmistrza Andrzeja Chanieckiego, Tomasza Stańka – przewodniczącego Rady Miasta.
Uroczystość rozpoczęła się składaniem życzeń .Serdeczne słowa w stronę dziadków popłynęły od Pana Burmistrza, Pana Przewodniczącego i Pani Dyrektor przedszkola.
Program artystyczny rozpoczął występ pary tanecznej „Promenada" prowadzonej przez pana Romana Dulnego. Potem przyszedł czas na występ przedszkolaków. Jako pierwsze wystąpiły „Krasnoludki" prowadzone przez panie Dorotę Chruściel i Elżbietę Wójcik, grupa „Stokrotki" z wychowawczyniami Grażyną Walkiewicz i Justyna Zwolińską , grupa „Biedronki" z paniami Anną Dziadowicz i Wiesławą Słapek, a także grupa „Leśne Duszki" z panią Grażyną Hajdukiewicz i Anną Rączkiewicz.
Przedszkolaki zaprezentowały przygotowane wiersze, piosenki i tańce, które wywołały radość na twarzach dziadków. Miłym akcentem na zakończenie uroczystości było podziękowanie przedstawiciela wszystkich obecnych na sali widowiskowej babć i dziadziusiów pana Bronisława Kawalca, który podziękował za przygotowanie pięknej uroczystości.

W dniu 29 listopada w naszym przedszkolu odbył się dzień wróżb i czarów. Każda grupa poznała andrzejkowe tradycje. Panie zaproponowały dzieciom wiele sposobów odkrywania tajemnic losu. Za pomocą serduszek z imionami, wędrujących bucików, szczęśliwych liczb, kart czy ukrytych przedmiotów dowiadywały się czy spełnią się ich marzenia. Dopełnieniem zabaw były tańce przy muzyce i prace plastyczne wykonane przez dzieci.

W dniu 14 czerwca 2013 roku przedszkolaki wzięły udział w uroczystym podsumowaniu programów edukacji antytytoniowej obejmujących dzieci w wieku przedszkolnym - "Czyste powietrze wokół Nas" i  wczesnoszkolnym - "Nie pal przy mnie proszę".

Barwny korowód uczestników przeszedł wokół rynku miejskiego i udał się do amfiteatru OOK, gdzie zostały przedstawione prezentacje słowno - muzyczne w wykonaniu dzieci z przedszkola i szkół podstawowych z Gminy Opatów.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne Przedszkola Publicznego w Opatowie serdecznie zapraszają

na DNI OTWARTE

17 maja od godz. 15:00 do 17:00;

06 czerwca godz. 10:00 - Przegląd Twórczości Dziecięcej "Kto Ty Jesteś? Polak Mały"  (Opatowski Ośrodek Kultury - Sala Widowiskowa) - Impreza Objęta Honorowym Patronatem Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty;

12 czerwca godz. 15:00 do 17:00

Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyły się w naszym przedszkolu w dniach 21, 22, 23 stycznia 2015 r. Dzieci z grup: Stokrotki , Biedronki, Leśne Duszki i Motylki zaprosiły na tę wspaniałą uroczystość swoie ukochane babcie i kochanych dziadziusiów, którym zaprezentowały przygotowane programy artystyczne. Słodki poczęstunek, pląsy przy muzyce i zabawy taneczne dopełniły występy uroczych , małych artystów.

Zdjęcia z uroczystości

W naszym przedszkolu podczas trzech dni tj.23, 26 i 27 maja 2014 odbyły się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki pragnąc uczcić ten wyjątkowy dzień przygotowały pod okiem wychowawczyń programy artystyczne: inscenizacje, wiersze, piosenki, tańce, a także upominki, laurki. Rodzice ze wzruszeniem i podziwem obserwowali swoje pociechy, podziwiali ich zaangażowanie Uśmiechy na twarzach mam i tatusiów wywołały upominki, mnóstwo całusów i uścisków.
Rodzice dzieci grup starszych przed występami mogli skorzystać ze spotkania z panią psycholog i pedagog.

Zdjęcia

W dniu 25 listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego małego lub dużego przyjaciela Misia.  Dla dzieci w tym dniu każda z pań przygotowała wyjątkowe zajęcia z zabawami, konkursami, tańcem i śpiewem. Dzieci aktywnie podjęły pracę plastyczne na których kolorowały ulubionego "Misia Puchatka".