14 stycznia 2018r. odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opatowie. W tym dniu, na deskach Opatowskiego Ośrodka Kultury gościły też dzieci z naszego przedszkola. Grupa BIEDRONEK zaprezentowała zebranym układ wokalno-rytmiczny, który został opracowany przez Magdalenę Szemraj- instruktora zajęć umuzykalniających. Opiekę nad grupą sprawowały panie: Dorota Chruściel oraz Anna Dziarmaga.

Również tanecznie zaprezentowała się młodsza grupa przedszkolaków - ,,Motylki”. Dziewczynki wraz ze swoimi paniami: Iwoną Karbarz i Bernadettą Budną do melodii Leonarda Cohena ,, Hallelujah” zatańczyły układ, który był kilkakrotnie nagradzany oklaskami widzów.

W środowe przedpołudnie dzieci z Przedszkola Publicznego w Opatowie zaprezentowały gościom barwne przedstawienie bożonarodzeniowe, połączone ze śpiewem najpiękniejszych polskich kolęd.

Uroczystość miała miejsce 20 grudnia w sali widowiskowej Opatowskiego Ośrodka Kultury. Widzami byli zaproszeni goście: rodzice, dziadkowie oraz babcie przedszkolaków.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor przedszkola pani Marta Popek, która powitała zebranych i zachęciła do wspólnego kolędowania.

Najmłodsze przedszkolaki zadbały, by zapanował wokół świąteczny nastrój; zaśpiewały kolędy przy wtórze zgromadzonych widzów oraz wyrecytowały wiersz pt. ,,Małej Dziecinie”.

Grupy starsze ,,Leśne Duszki” i ,,Biedronki” zaprezentowały widowisko bożonarodzeniowe. Scenariusz, który był oparty na tradycyjnych tekstach jasełkowych, wierszach dla dzieci oraz kolędach i pastorałkach, wzbudził wiele pozytywnych emocji u oglądających .W treści przedstawienia zaakcentowanych zostało wiele tradycyjnych obyczajów i zwyczajów związanych z obchodami świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie przedszkolaki z dużym zaangażowaniem prezentowały się na scenie, nie zabrakło emocji i wzruszeń.

Piękna scenografia, stroje oraz występy dzieci sprawiły, że zapanowała w sali magiczna, świąteczna atmosfera.

Nie mogło zabraknąć życzeń i wspólnego łamania się opłatkiem. Tym akcentem zakończyła się ta bożonarodzeniowa uroczystość przedszkolaków.

Już poraz trzeci obchodzimy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, który ustanowiono w Polsce w 2014 roku. Dzieci z naszego pzredszkola od najmłodszej do najstarszej grupy wspólnie  przedstawiły wiele wierszy i piosenek ściśle związanych z tematyka praw dzieci. Przedszkolaki apelowały, aby każde dziecko miało prawo do: zabawy, nauki, odpoczynku, własnego zdania, imienia, rodziny i godnego życia bez przemocy.Mamy nadzieję że poprzez media (Radio Opatów) obecne podczs występu " głos- apel" naszych dzieci zostanie usłyszany  w szerszym środowisku.

Pamiętajmy, że "DZIECKO" to też człowiek!

 

"Dziś jest nasze pasowanie..."te słowa wypowiedziały dzieci z oddziałów Krasnoludki i Stokrotki. aby uzyskać pasowanie na przedszkolaka maluszki recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły oraz wykonywały polecenia i zadania. Było dużo radości, śmiechu i zabawy. Emocje udzieliły się też wszystkim obecnym. Kulminacyjnym momentem było pasowanie "niezwykłym" ołówkiem.Sesja fotograficzna z udziałem " prawdziwych" przedszkolaków zakończyła to niezwykłe wydarzenie w życiu najmłodszych przedszkolaków w Przedszkolu Publicznym w Opatowie.

Zdjęcia pasowanie stokrotki

Zdjęcia pasowanie krasnoludki

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Z racji tego, że dzień ten przypadł w niedziele , w Przedszkolu Publicznym w Opatowie świętowaliśmy go w poniedziałek 6 listopada. Dzień ten w przedszkolu miał dzieciom przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać, jak również celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek takich gdzie dobro wygrywa. Bajki są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa, a Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest wspaniałą okazją, by zanurzyć się w bajkowym świecie, który dzieci tak uwielbiają.

Ten wyjątkowy dzień dzieci uczciły przychodząc do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Można było spotkać, między innymi: księżniczki, wróżki, Kota w Butach, Czerwonego Kapturka, czy Kopciuszka. Dzieci w bajkowych strojach wzięły udział w Balu postaci z bajek. Sala grupy ,,Motylki” zamieniła się tego dnia w przepiękną bajkową krainę. Spotkanie rozpoczęło się zabawą w rozpoznawanie przedmiotów z różnych bajek, segregowaniem rekwizytów. Następnie każdy z przebranych dzieci zaprezentował na przygotowanym wybiegu swój bajkowy strój oraz rekwizyty, które go uzupełniały. W trakcie balu odbyły się zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Na ten dzień zaplanowane były również przeróżne konkursy dla dzieci oraz zabawa i tańce przy muzyce. Nie zabrakło odśpiewania przez przedszkolaków piosenki pt. „Witajcie w naszej bajce”. Odbył się mały poczęstunek, degustacja pierników i cukierków z ,,Chatki Baby Jagi”. Na zakończenie wychowankowie kolorowały swoją ulubioną postać z bajki.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa,  ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

Był to wyjątkowy dzień, który dostarczył dzieciom dużo radości, wrażeń i pozytywnej energii. Doskonała atmosfera, przygotowanie w sali bajkowej dekoracji, piękne stroje przygotowane przez rodziców, to wszystko spowodowało niezapomniane chwile w świecie postaci z bajek.

W holu głównym naszego przedszkola można podziwiać wystawę prac o tematyce jesiennej pt. ,,Jesienny pejzaż”. Dzieci wraz z rodzicami wykonały prace plastyczne o tematyce jesiennej oraz prace przestrzenne z wykorzystaniem darów jesieni. Uczestnicy wykazali się wielkim talentem plastycznym wręcz artystycznym, prace zadziwiają pomysłowością, różnorodnością technik, kolorystyką, precyzją i starannością a co najważniejsze, wykorzystali naturalne okazy jesiennej przyrody, kolorowe liście, kasztany, żołędzie, owoce jarzębiny i inne dary jesieni jako tworzywa plastyczne do wykonania przepięknych prac. Prace o tematyce jesiennej cieszą się dużym zainteresowaniem. Każde dziecko może na wystawie odnaleźć swoją pracę. Techniki różnorodne mogą podziwiać rodzice dzieci jak i wszyscy odwiedzający nasze przedszkole. Wystawa ma na celu inspirowanie twórczości artystycznej dzieci , oraz zwrócenie uwagi na walory krajobrazowe i piękno otaczającego nas świata, świata przyrody, w tak urokliwą porę roku, jaką jest jesień. Wszystkim uczestnikom jesiennej wystawy, i tym małym i tym starszym, jak również ich rodzicom, gratulujemy pomysłów i chęci oraz zapraszamy do udziału w kolejnych wystawach i konkursach.

Dnia 23 października wszystkich, naszych przedszkolaków odwiedziła pani pielęgniarka Jadwiga Kawalec. Podczas spotkania pani pielęgniarka przypomniała dzieciom zasady prawidłowego mycia rąk. Opowiedziała jak należy chronić skórę twarzy i rąk w okresie jesienno - zimowym. Rozmowy dotyczyły zasad zdrowego odżywiania oraz ochrony zdrowia przed infekcjami poprzez szczepienia. Pani pielęgniarka opowiedziała o swoim zawodzie, omówił zakres obowiązków, wygląd stroju. Wizyta pielęgniarki związana była z obchodami Światowego Dnia Mycia Rąk, który obchodziliśmy po raz kolejny w naszym przedszkolu.