• IMG_5010.JPG
  • IMG_5019.JPG
  • IMG_5021.JPG
  • IMG_5024.JPG

W dniu 27 września 2017r. w Przedszkolu Publicznym w Opatowie odbyła się debata przedszkolaków, której hasło przewodnie brzmiało „Książka jest naszym przyjacielem”.

W debacie wzięło udział około stu dzieci w wieku od czterech do pięciu lat. Gospodarzami debaty była najstarsza grupa „Leśne duszki”, która przywitała wszystkich uczestników wierszem pt.”Biblioteka” J. Nowakowskiej. W pięknie zaaranżowanej Sali przedszkolnej wśród wielu kolorowych, ciekawych i barwnych książek dzieciaki dzieliły się swoimi opiniami na temat książek z własnej biblioteki domowej. Chętnie opowiadały o tym, kto im czyta, jakie lubią bajki, gdzie można kupić lub wypożyczyć książki oraz jak należy o nie dbać.

Podczas debaty dzieci jednogłośnie uznały, że książka jest naszym przyjacielem, na potwierdzenie tej tezy dzieciaki podawały wiele argumentów. Podczas spotkania dzieci odgadywały zaproponowane zagadki o tematyce bajkowej.

Na koniec debaty w nagrodę za czynny udział wszystkie dzieci zostały obdarowane zakładkami do książek. Debat zakończyła się wspólnie zaśpiewaną piosenką „ Z książką jest weselej” K. Bayer, po czym wszyscy rozeszliśmy się do swoich sal.

Nasze przedszkolaki z grup: Motylki, Biedronki i Leśne Duszki aktywnie uczestniczyły w 24 edycji akcji sprzątanie świata. Wielki zapał i zaangażowanie dzieci pozwoliło na uporządkowanie terenu wokół przedszkola i fragmentu otaczającego go parku. W praktyce dzieci pokazały, że potrafią segregować odpady oraz dbać o czystość środowiska. Tegoroczna akcja w Polsce przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci - są surowce”, przez cały rok szkolny będziemy próbować zaktywizować oraz zainspirować dzieciaki oraz rodziców do działania na rzecz środowiska.

Akcja „Ekoludki to my !”

Rozpoczęta.

W ramach akcji „Bezpieczny przedszkolak” do naszego przedszkola została zaproszona Pani podkomisarz Agata Frejlich z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie.

Pani policjantka spotkała się z dziećmi ze starszych grup przedszkolnych, którym przybliżyła zasady poruszania się w ruchu drogowym, omówiła właściwe zachowania się dzieci w chwili różnych zagrożeń. Przypomniała, aby dzieci pamiętały o korzystaniu z fotelików i pasów bezpieczeństwa w samochodzie.

W czasie spotkania dzieci mogły pochwalić się znajomością numerów alarmowych poznanych na zajęciach dydaktycznych. W ramach podziękowania za zaproszenie Pani Agata zaproponowała dzieciom udział w pokazie umiejętności psów policyjnych. Dzieci były zachwycone umiejętnościami czworonogów i zauroczone ich wyglądem, gdy mogły je pogłaskać.