• IMG_5010.JPG
  • IMG_5019.JPG
  • IMG_5021.JPG
  • IMG_5024.JPG

agfafresh       W „Naszym Przedszkolu'' realizujemy Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkoli „Akademia Aquafresh".Celem programu jest wykształcenie u przedszkolaków nawyku dbania o higienę jamy ustnej, aby w konsekwencji zmniejszać tak poważny problem jakim jest próchnica u dzieci .
W poszczególnych oddziałach naszego przedszkola dzieci będą uczestniczyły w ciekawych zajęciach prowadzonych przez wychowawczynie .
Podczas zajęć teoretycznych dzieci dowiedzą się w jaki sposób powinny dbać o swoje ząbki aby były zdrowe i piękne, poznają budowę zęba a przede wszystkim jak prawidłowo je szczotkować. W każdych zajęciach będą dzieciom towarzyszyć bohaterowie Akademii Aquafresh czyli pastusie : Bili, Lili, Miki a także Ząbkuś i Szczotkuś.Oprócz zajęć teoretycznych nasze dzieci będą mogły wziąć czynny udział w realizowanym programie podejmując próbę ustanowienia nowego Rekordu Guinnessa w najliczniejszym myciu ząbków, który odbędzie się 30 września 2014 r. To wyjątkowe wydarzenie udokumentujemy licznymi fotografiami. Mamy wiec nadzieję, iż wtorkowy dzień okaże się dla nas przedszkolaków szczęśliwym i zdobędziemy nagrodę główną jaką jest plac zabaw.

agfafresh2

Koordynator

Anna Dziadowicz

W dniu 30 września o godz: 12:00 w konkursie ustanowiono nowy rekord. W całej polsce szczotkowało ząbki 257500 dzieci.