Zbiórka makulatury w roku przedszkolnym 2018/2019 – zakończona.

Za szczególne zaangażowanie w tej akcji dziękowaliśmy dzieciom i rodzicom.

Przedszkolaków z grupy III – Stokrotki uznaliśmy za rekordzistów zbiórki makulatury. Udało im się zebrać aż 2400 kg. tego surowca. Nagrodą był pamiątkowy dyplom oraz książka dla każdego dziecka. W poszczególnych grupach wytypowaliśmy zbieraczy, którzy wraz z rodzicami uzbierali najwięcej ,,papierzysków”.

Były to: Klaudia Krawczyk z grupy ,,Stokrotki”,

Julia Korycińska z grupy ,,Leśne Duszki”,

Otylia Kisiel z grupy ,,Biedronki”,

Pola Kucharczak z grupy ,,Krasnoludki” oraz

Wiktoria Stachura z grupy ,,Motylki”.

Gratulujemy zwycięzcom ! Dziękujemy Rodzicom za tak liczne włączenie się w akcję zbiórki.

 

 

Dnia 18 czerwca dzieci z Przedszkola Publicznego w Opatowie wraz z rodzicami oraz wychowawczyniami zebrali się w sali widowiskowej OOK, aby świętować zakończenie roku przedszkolnego.

Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i odpoczynku – powiedziała Marta Popek – dyrektor przedszkola rozpoczynając uroczystość.

Radosny nastrój towarzyszył prezentacjom umiejętności wokalno-tanecznych oraz recytatorskich naszych przedszkolaków. Każda grupa zaprezentowała zebranym piosenkę taniec lub wakacyjny wiersz. Następnie na scenę zaproszeni zostali absolwenci: grupa ,,Biedronki” i grupa ,,Leśne Duszki” wraz ze swoimi wychowawczyniami. Dzieci, żegnając przedszkole wypowiadały piękne słowa o czasie spędzonym w placówce i wśród rówieśników, ale także dziękowały za wspólnie spędzony, niezapomniany czas śpiewając piosenkę : ,, Chociaż słońce jasno świeci, trochę smutne są dziś dzieci, bo koniec roku, przedszkola mija czas, teraz wakacje czekają nas…”

Sześciolatki, które od września rozpoczną naukę w szkole otrzymały od pani dyrektor dyplomy ukończenia przedszkola, zaś od rodziców kolorowe, słodkie kuferki.

Na zakończenie uroczystości przyszedł czas na podziękowania kierowane do dzieci, nauczycieli, pracowników przedszkola oraz rodziców. Pani dyrektor wyraziła swoją wdzięczność za całoroczną pracę i aktywność przedszkolaków w wielu obszarach, a rodzicom podziękowała za bardzo dobrą współpracę wyróżniając prężnie działającą Radę Rodziców oraz Rady Oddziałowe przedszkola. Wszystkim życzyła spokojnych i bezpiecznych wakacji.

 

14 czerwca odwiedzili nas niecodzienni goście: opatowscy policjanci oraz pracownik Sanepidu, by przypomnieć przedszkolakom najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.

Aby zminimalizować ryzyko niebezpieczeństw i aby wypoczynek letni dostarczył niezapomnianych wrażeń , ani Sylwia Kot przypomina o podstawowych zasadach dotyczących : poparzeń słonecznych, skoków do wody, kleszczy, bezpiecznego grzybobrania czy codziennej higieny ciała.

Pani podkomisarz Agata Frejlich z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie mówiła maluchom jak poruszać się prawidłowo po drogach, jak bezpiecznie spędzać  czas wolny w domu i co zrobić w przypadku, gdy jest się zaczepianym przez osobę obcą.   Ważnym tematem do rozmowy było przypomnienie dzieciom o zasadach  „bezpiecznej wody” i korzystania z różnego rodzaju wodnych atrakcji.

Arkadiusz Ścibór przewodnik owczarka niemieckiego opowiadał maluchom na czym polega praca z policyjnym psem, jakie zwierzak musi przejść szkolenia i do czego może być wykorzystany. Atrakcją spotkania był pokaz funkcjonalności policyjnego auta. A oto pamiątkowe zdjęcia z tego spotkania.

 

Na początku czerwca odwiedził nasze przedszkole pan Jacek Kulczuga – pracownik KRUS Opatów.

Spotkał się ze wszystkimi przedszkolakami, gdyż chciał omówić bezpieczne zachowania w gospodarstwie rolnym podczas wakacji.

Wiem, że liczna grupa dzieciaków mieszka na wsi, lub na wakacje wyjeżdża do rodziny na tereny wiejskie – rozpoczął spotkanie pan Jacek, dlatego pragnę was ostrzec przed niebezpieczeństwami czyhającymi podczas wykonywania groźnych prac w gospodarstwie lub na polu.

Pracownik KRUS wymienił prace niebezpieczne, których nie mogą wykonywć dzieci do lat 15. Zebrane dzieciaki mogły obejrzeć film edukacyjny pt. ,,Rodzina Porażków” ilustrujący konsekwencje niewłaściwego zachowania dzieci lub dorosłych w gospodarstwie. Na zakończenie maluchy otrzymały książeczki "Jak bezpiecznie pomagać rodzicom w gospodarstwie rolnym", puzlle, domino tematyczne, by poprzez zabawę utrwalać pozyskaną dziś wiedzę i umiejętności.

W piątek 6.06.2019 roku grupy Leśne Duszki oraz Biedronki uczestniczyły w Turnieju wiedzy o bezpieczeństwie: „Jestem bezpieczny w domu, w przedszkolu i na drodze”.

Wiek przedszkolny jest jak najbardziej właściwy do wyrabiania u dzieci umiejętności i nawyków o bezpieczeństwie, w tym także rozpoczęcia edukacji komunikacyjno-drogowej. Celami Turnieju było upowszechnienie edukacji na temat bezpieczeństwa, kształtowanie pożądanych postaw dotyczących bezpieczeństwa, przybliżenie dzieciom przepisów i znaków obowiązujących w ruchu drogowym, dostarczenie wiedzy na temat sytuacji będących źródłem bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Dzieci z obu grup wykazały się dużą wiedzą oraz aktywnie uczestniczyły w turnieju: rozwiązywali zagadki, układali z rozsypanek znaki drogowe, dopasowywali numery alarmowe oraz uczestniczyli w quizie wiedzy o bezpieczeństwie. Zarówno Leśne Duszki jak i Biedronki w nagrodę otrzymały pamiątkowe dyplomy.

W dniu 05.06.2019r. dzieci z grupy ,,Stokrotki” i ,,Leśne Duszki” wybrały się na wycieczkę do pobliskiego mini zwierzyńca w Zochcinku. W drogę udały się busem, taki przejazd był ogromną atrakcją dla dzieciaków. Na miejscu przedszkolaki miały okazję zapoznać się z wieloma ciekawymi gatunkami kur, królików, gołębi. Były też kozy, konie a nawet lamy i daniele. Niektóre zwierzęta dzieci widziały po raz pierwszy.Po zwiedzaniu zwierzyńca odbyła się przejażdżka dorożką. Była to dla dzieci pełna niezapomnianych wrażeń wycieczka, ale również atrakcyjna lekcja przyrody.