Dzieci z  Przedszkola Publicznego w Opatowie doskonale wiedzą, że o środowisko naturalne należy stale troszczyć się, by nasza Ziemia była zadbana, czysta i po prostu PIĘKNA!

W ciągu całego roku przedszkolnego bierzemy udział w wielu akcjach i przedsięwzięciach o charakterze proekologicznym tj. ,,Sprzątanie Świata”, zbieranie plastikowych nakrętek, baterii czy makulatury. Braliśmy też udział w programie ekologicznym „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, Programie Edukacji Antytytoniowej ,,Nie Pal przy mnie proszę”, Ogólnopolskim programie edukacyjnym -„Skąd się biorą produkty ekologiczne”  czy Ogólnopolskim Projekcie - ,,Przedszkole Małych Odkrywców”.

Uwieńczeniem działań związanych z ekologią są obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi . 22 kwietnia wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane na zielono, a w każdej sali królował ten kolor. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci przypomniały sobie jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Wskazywały sposoby wyrzucania śmieci czyli segregacji odpadów, rozpoznawały odgłosy zwierząt, rozwiązywały zagadki, sprawdzały czystość wody oraz rozróżniały krajobrazy zamieszczone na fotografiach. Tego dnia dzieciaki z najstarszych  grupy wstąpiły w zacne grono Klubu Przyjaciół Przyrody. Złożyły przyrzeczenie potwierdzając przestrzeganie zasad  jakimi należy kierować się , by chronić naszą planetę, Ziemię.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi zakończyły się  spacerem  po ogrodzie przedszkolnym i parku miejskim. Przedszkolaki podziwiały piękno budzącej się do życia przyrody z użyciem lupy. Do domów zabrały karty z eko-zadaniami  do wykonania wspólnie z rodzicami.