W piątkowy dzień w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Włączając się do ogólnoświatowej akcji wszyscy przyszliśmy do przedszkola w dwóch różnokolorowych skarpetkach. Zakładając kolorowe skarpetki nie do pary zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi dotkniętych tą wadą genetyczną. Tym symbolicznym gestem chcieliśmy okazać naszą jedność i solidarność z osobami z zespołem Downa. Podczas zajęć dzieci brały udział w różnych formach aktywności, których celem było kształtowanie postaw tolerancji dla inności. Najwięcej emocji wzbudziło projektowanie własnych skarpetek nie do pary. Dzieci z dużym zaangażowanie uczestniczyły również w zabawach ruchowych takich jak: „Przeprowadzenie przez labirynt”, ,,Magnesy”, czy opowieść ruchowa przy muzyce na podstawie utworu A.Ch. Andersena „Brzydkie kaczątko”. Dzieci wysłuchały również opowiadania autorstwa Aleksandry Chmielewskiej pt. „Tajemnica znikających ciasteczek” z cyklu „Bajki bez barier” część V Zespół Downa. Podsumowaniem działań Dnia Kolorowej Skarpetki było zorganizowanie w holi przedszkola wystawy prac plastyczno – technicznych dzieci związanej z tematyką skarpetek nie do pary.