Grupa Leśne Duszki w dniu 3 października 2019r. urządziła ,,Owocowy bal”. Przygotowania trwały od początku tygodnia. Dzieci zgromadziły stragan różnorodnych owoców i warzyw.

W czasie zajęć i zabaw przedszkolaki poznawały ich właściwości różnymi zmysłami: wzrokiem, dotykiem, węchem i smakiem.

W dniu ,,Owocowego balu” Leśne Duszki aktywnie włączyły się w przygotowania; mycie owoców, układanie owocowych dekoracji na talerzykach, czy stole. Ważnym elementem balu był pokaz wykonania surówki z marchewki i jabłka. Wszyscy uczestnicy balu smakowali znajdujące się na stole owocowo-warzywne specjały. Po degustacji dzieci bawiły się przy piosenkach o wyżej wymienionej tematyce. Hitem balu był utwór ,,Owocowy rap”