W październikowy poranek dzieci z grupy ,,Leśne Duszki” wraz ze swoją panią wychowawczynią oraz opiekunką udały się na wyprawę do siedziby Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie. Już przed bramą przedszkola czekała na dzieciaki niespodzianka, stał tam ,,bus”, którym przedszkolaki udały się w drogę do jednostki.

Na miejscu odbyło się spotkanie przedstawicielami straży pożarnej oraz zajęcia poglądowe ukazujące trudną pracę tych służb, sprzęt, którym się posługują oraz całą bazę lokalową . Można było przymierzyć strój strażaka, obejrzeć dokładnie samochód strażacki lub motorówkę.

Dzieci były bardzo zainteresowane pobytem w placówce straży pożarnej. Na pamiątkę tego spotkania otrzymały od strażaków maskotkę, a same ofiarowały swoje prace plastyczne.