Drukuj

 

14 czerwca odwiedzili nas niecodzienni goście: opatowscy policjanci oraz pracownik Sanepidu, by przypomnieć przedszkolakom najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.

Aby zminimalizować ryzyko niebezpieczeństw i aby wypoczynek letni dostarczył niezapomnianych wrażeń , ani Sylwia Kot przypomina o podstawowych zasadach dotyczących : poparzeń słonecznych, skoków do wody, kleszczy, bezpiecznego grzybobrania czy codziennej higieny ciała.

Pani podkomisarz Agata Frejlich z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie mówiła maluchom jak poruszać się prawidłowo po drogach, jak bezpiecznie spędzać  czas wolny w domu i co zrobić w przypadku, gdy jest się zaczepianym przez osobę obcą.   Ważnym tematem do rozmowy było przypomnienie dzieciom o zasadach  „bezpiecznej wody” i korzystania z różnego rodzaju wodnych atrakcji.

Arkadiusz Ścibór przewodnik owczarka niemieckiego opowiadał maluchom na czym polega praca z policyjnym psem, jakie zwierzak musi przejść szkolenia i do czego może być wykorzystany. Atrakcją spotkania był pokaz funkcjonalności policyjnego auta. A oto pamiątkowe zdjęcia z tego spotkania.