Data 9 czerwca 2022r. wpisała się na stałe w historię Przedszkola Publicznego w Opatowie, gdyż tego dnia odbyła się szczególna uroczystość, nasza placówka otrzymała imię Bajkowy Zakątek. O wyborze imienia zadecydowała cała społeczność: dzieci, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy przedszkola w zorganizowanym specjalnie na tę okazję plebiscycie.

W drodze dwuetapowego głosowania zwyciężyła nazwa ,,Bajkowy Zakątek”. Jesteśmy przekonani, że od tej chwili nasze przedszkole będzie postrzegane jako bezpieczny, przyjazny zakątek dla dzieci, ale jednocześnie tajemnicze i pełne niespodzianek miejsce. Wyłoniona nazwa stanie się symbolem więzi przedszkolaków ze światem bajkowym.

W końcu nadszedł długo oczekiwany przez wszystkich dzień. Na czwartkową uroczystość przybyło wielu znakomitych gości m. in. Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach Pan Robert Filipczak, Burmistrz Miasta i Gminy Opatów Pan Grzegorz Gajewski, Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Opatów Pan Marcin Słapek, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Opatowie Pani Beata Górecka, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek z terenu miasta i gminy Opatów, emerytowani dyrektorzy i pracownicy przedszkola. Gościliśmy liczne grono rodziców i sympatyków przedszkola.

W części oficjalnej odbyły się przemówienia Pani Dyrektor – Marty Popek i zaproszonych gości oraz uroczyste odsłonięcie tablicy ufundowanej przez Burmistrza Miasta i Gminy Opatów Pana Grzegorza Gajewskiego. Następnie miała miejsce długo oczekiwana część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków . Dzieci z każdej grupy wiekowej zaprezentowały wspaniałe układy taneczne w pięknych, specjalnie przygotowanych na ten dzień strojach. Miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników uroczystości była inscenizacja wiersza pt. „Rzepka” J. Tuwima w wykonaniu Biedroneczek. Całość została zaprezentowana na tle barwnej dekoracji i w towarzystwie pięciu postaci bajkowych.

Na zakończenie był też czas na zwiedzanie naszego przedszkola, obejrzenie prac dzieci, prezentacji multimedialnej oraz wystawy zdjęć upamiętniających działalność placówki dawniej i dziś. Piknik integracyjny w ogrodzie był zwieńczeniem święta nadania imienia przedszkolu.

Polska Policja - Flaga Polski (Flaga Rzeczypospolitej Polskiej) – to jeden  z symboli państwowych Polski. Według ustawy z dnia 31 stycznia 1980 r. o  godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o

W naszym przedszkolu z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja zorganizowana została wystawa prac plastycznych dzieci z poszczególnych grup. . Przedszkolaki bardzo się postarały, bo te artystyczne dzieła są wyjątkowe.

Wykorzystano wiele technik, by zaprezentować umiłowanie Ojczyzny.  Galerię prac można oglądać w holu naszego przedszkola.

Na przełomie marca i kwietnia w grupach Biedronki i Leśne Duszki realizowany był program profilaktyczno- edukacyjny „Jestem Bezpieczny”.

W ramach programu przeprowadzonych zostało siedem zajęć, podczas których dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię; przyswoiły numery alarmowe; poznały zasady bezpiecznego zachowania się wobec obcych a także dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać czas wolny w domu i nad wodą.

Podsumowaniem projektu był Turniej wiedzy o bezpieczeństwie w ramach, którego dzieci biorąc udział w licznych zabawach i konkurencjach mogły wykazać się swoja wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom oraz drobny upominek w postaci breloczka odblaskowego.

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami.  My w przedszkolu nie próżnujemy. Przygotowaliśmy w każdej sali, wspólnie z dziećmi, kąciki tematyczne. Znajdują się tam: kurczaczki, koguciki, pisanki, zajączki, bazie, palmy, wiosenne kwiaty i inne symbole świąt Wielkiej Nocy. Bardzo wiosennie i radośnie zrobiło się dzięki tej dekoracji.

W Przedszkolu Publicznym w Opatowie ogromną uwagę przywiązujemy do  realizacji  zagadnień edukacji regionalnej i patriotycznej. W  kwietniowe przedpołudnie gościliśmy w placówce Panią Irenę Borzęcką – przedstawiciela  Zespołu Teatralno-Obrzędowego "Strefień" z Jurkowic. Niezwykle atrakcyjne było to spotkanie. Pani opowiedziała dzieciom historię powstania  zespołu, pokazała kilka slajdów obrazujących działalność tej grupy oraz wyjaśnia od czego pochodzi nazwa ,,Strefień”.