Dzień 14 listopada dla przedszkolaków z grupy ,,Krasnoludki” był dniem wyjątkowym, długo wyczekiwanym. Właśnie wtedy zaplanowano uroczystość ,,Pasowania na przedszkolaka”.

Na spotkanie zostali zaproszeni też rodzice. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem swoich pań: pani Eli i pani Iwonki. Występując po raz pierwszy przed tak liczną publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce, których nauczyły się do tej pory. Następnie dzieci złożyły Ślubowanie, a pani dyrektor dokonała aktu pasowania muskając w ramię każdego malucha olbrzymim ołówkiem. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały drobne upominki oraz dyplomy, a od rodziców słodkość.

Po zakończeniu części oficjalnej dzieci pozowały do pamiątkowych zdjęć

W tym roku obchodzimy 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości prze z Polskę.

11 listopada jest ważną datą również w naszym przedszkolu. Jako mali patrioci czynnie uczestniczymy w obchodach Święta Niepodległości. Jak co roku uroczystości rozpoczęły się przemarszem do Kolegiaty Opatowskiej na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.  Po Mszy wszyscy uczestnicy przemaszerowali pod pomnik z 1924 roku ku czci majora Ludwika Zwierzdowskiego, gdzie wszyscy wspólnie zaśpiewali hymn, wysłuchali okolicznościowych przemówień, a także delegacje, w tym i nasza złożyły wiązanki kwiatów.

Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych zrealizowały założenia Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej Akademia Aquafresh.

Przeprowadzone zajęcia poruszały różne zagadnienia związane z profilaktyką stomatologiczną:

• Jak prawidłowo dbać o zęby;
  • Skąd się biorą zęby;
  • Dlaczego należy chodzić do lekarza dentysty;
  • Co należy jeść, by mieć zdrowe zęby.

Dodatkowo tematyka zajęć została poszerzona o zagadnienia związane z higieną osobistą oraz aktywnością fizyczną. Niemniej jednak nadrzędnym celem przeprowadzonych zajęć było zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej.

Koordynator programu: Grażyna Hajdukiewicz

Korzystając z zaproszenia najstarsze grupy przedszkolne: ,,Leśne Duszki” i ,,Biedronki” udały się w dniu 8 listopada na rynek opatowski , aby wziąć udział w Biegu Nieodległości organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Opatowie oraz Zespół Szkół Nr 1 w Opatowie. Najwięcej emocji dostarczył dzieciom bieg z flagą narodową. Każdy uczestnik spotkania otrzymał od organizatorów kotylion oraz słodki upominek. Było to dla naszych milusińskich niecodzienne świętowanie 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.