Uśmiechnięte przedszkolaczki, pędzą szybko ulicami, z ogromnymi laurkami.

Na swa wnusię, swego wnuczka aby dostać dziś całuska!.
Kochane Babcie, drodzy Dziadziusiowie...z okazji Waszego święta, pragniemy złożyć Państwu życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz wielu cudownych chwil spędzonych w gronie kochających dzieci,  wnucząt.

Życzenia składają

Pani Dyrektor Marta Popek wraz z nauczycielami i pracownikami Przedszkola Publicznego w Opatowie.

Nasze przedszkole włączyło się w realizację Programu Przedszkolnej Edukacji Antynikotynowej ,,Czyste powietrze wokół nas" zaproponowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną .
Program adresowany jest do dzieci i rodziców. Jego celem jest uwrażliwienie dzieci na przebywanie w pomieszczeniach i miejscach wolnych od dymu, nie tylko tytoniowego.🏗🏭🏡.
Przedszkolaki z grupy Leśne Duszki i Biedronki wykonały kilka zadań w ramach tego projektu: malowały portret Dinusia, głównego bohatera spotkań, ozdabiały odznakę ,,Nie pal przy mnie", poznawały różne źródła dymu, spacerowały po osiedlu mieszkaniowym rozpoznając dymy szkodliwe, a także uczestniczyły w zabawach muzyczno - ruchowych z Dinem. Wiele się nauczyły poprzez to przedsięwzięcie.👍👀😃

W przedświątecznym czasie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Warsztatach Przygotowywania i Zdobienia Pierników. Dziewczęta z technikum żywienia i usług gastronomicznych Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie wraz ze swoim opiekunem poprowadziły zajęcia kulinarne, których efektem były pierniczki korzenne, indywidualnie zdobione przez nasze przedszkolaki .

Dzieciaki mogły tego dnia zaobserwować kolejne etapy powstawania pierników, począwszy od przygotowywania składników, zagniatania ciasta, wałkowania, wykrawania kształtów, aż po lukrowanie i zdobienie. Najwięcej uwagi dzieci poświęciły twórczemu ozdabianiu pierników. Zajęcie to wymagało skupienia i pełnego zaangażowania. Mali cukiernicy wykazali się fantazją i niesamowitym kunsztem. Tak przygotowane słodkości dzieci przekazały na Kiermasz Bożonarodzeniowy dla Igi, który został zorganizowany w naszym przedszkolu 8- 9 grudnia.

Dzieci z grupy Biedronki i Leśne Duszki wzięły udział w Ogólnopolskim Programie ,,Przedszkola na Czasie".

Poznały kolorowe stworki - czyli głównych bohaterów programu Knock i Nocky, którzy zaprosili przedszkolaków do pełnej przygód podróży po swojej krainie.

Zadania wykonane przez dzieci pod kierunkiem wychowawczyń dotyczyły pojęcia czasu. Aby lepiej zrozumieć to trudne zagadnienie każda grupa wykonała po 5 zadań. Były to: Zawsze o czasie, Wyścig eko-pojazdów, Czas jest względny, Portrety pór roku, Żywy zegar, Czas mój i nasz wspólny, Ja wczoraj i dziś, Czas na marzenia.

W dniu 03.12.2021r dzieci z  najmłodszej grupy "Krasnoludków" obchodziły bardzo wyjątkowe święto - "Pasowanie na Przedszkolaka".

Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor, która w kilku zdaniach przywitała maluszki oraz zapewniła ich o tym, że od tej chwili stają się oficjalnie  przedszkolakami. Dzieci w odświętnych strojach i w krasnoludkowych czapeczkach po raz pierwszy miały okazję wykazać się swoimi artystycznymi  umiejętnościami. Po części artystycznej odbył się uroczysty i wyczekiwany moment pasowania na przedszkolaka, podczas którego pani dyrektor w sposób symboliczny kładła na każdego dziecka ramieniu czarodziejski ołówek. Jako pamiątkę wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki a na zakończenie czekały na nich smakołyki przygotowane przez Radę Rodziców.

W dniu 29.11.2021 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolak.

To pierwsza taka ważna uroczystość dzieci z grupy drugiej „Motylki”, ponieważ od tego dnia stały się oficjalnymi przedszkolakami. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która skierowała do dzieci kilka słów. Następnie maluszki zaprezentowały podczas występu swoje umiejętności artystyczne, ponadto przyrzekały: zgodnie się bawić , przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Pani dyrektor dokonała uroczystego pasowanie dzieci symbolicznym położeniem ołówka na ramieniu każdego z nich. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz upominek od Pani Dyrektor, a także słodkości od Rodziców.