W dniu dzisiejszym, tj. 20.09.2021 r., w naszym przedszkolu, obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka!

W tym szczególnym dniu, grupa Biedroneczek , urządziła zawody sportowe, w których udział wzięła drużyna Czerwonego i Zielonego Kartonika.

Wśród konkurencji znalazły się : bieg między pachołkami, spacer z obręczą, podawanie piłki rączkami i nóżkami, turlanie piłki, odwracanie kubeczków oraz przekładanie kolorowych piłeczek z koszyczków. Zwyciężyła drużyna Czerwonych Kartoników, uzyskując 4 punkty.

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami, odznakami oraz słodkim lizaczkiem.

Gratulujemy i życzymy sukcesów, w kolejnych zmaganiach sportowych!

Na dzisiejszych zajęciach popołudniowych "Kodowanie na dywanie", Biedroneczki współdziałały w grupach. W każdej grupie wyłoniony został lider zespołu, który nadzorował pracę grupy, ustalał kolejność wykonywania zadania oraz udzielał podpowiedzi i wskazówek . Celem każdej grupy było wykonanie zadania...ułożenie puzzli, obrazkowego sudoku oraz domina. Nagrodą za poprawne wykonanie zadania była pochwała Nauczyciela, brawa uczestników oraz to co przedszkolaczki lubią najbardziej....zabawa!

Pierwsze zadanie programu zrealizowane . Gratulujemy!

W dniu 14.09.2021 r., w naszym przedszkolu odbyły się pierwsze zajęcia innowacyjne "Kodowanie na dywanie", w ramach Ogólnopolskiego programu "Uczymy Dzieci Programować". W prosty i przyjemny sposób, poprzez zabawę, uczymy się precyzyjnego myślenia, rozwijamy umiejętność myślenia logicznego, kreatywność, pomysłowość oraz zadaniowe podejście do stawianych problemów. W zabawie wykorzystujemy jedno z podstawowych narzędzi dydaktycznych: kratownicę. Dziś na naszej kratownicy układaliśmy "kropkowe sudoku", przed zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Kropki…

Jak co roku w naszym przedszkolu w pierwszych tygodniach września wiele czasu nauczyciele poświęcają na zapoznanie dzieci z zasadami  bezpieczeństwa, stosowanymi w drodze do przedszkola.  Dzieciaki z radością przyjęły też wiadomość o spotkaniu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Opatowie. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze, utrwalenie numerów alarmowych oraz zasad bezpiecznej zabawy w domu i poza nim. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócili na zachowanie ostrożności dzieci w kontaktach z obcymi osobami - zakaz rozmowy, przyjmowania prezentów i słodyczy oraz oddalania się. W nagrodę za aktywny udział w spotkaniu, każde dziecko otrzymało od naszych gości kolorowankę z sygnalizatorem świetlnym do pokolorowania w grupie.

Dla utrwalenia poznanych zasad ruchu drogowego przedszkolaki wraz z wychowawczyniami wyruszyły w kolejnym dniu, na pobliskie skrzyżowanie, aby zaobserwować ruch uliczny, znaki drogowe i sygnalizatory świetlne. Podczas wycieczki postępowały zgodnie z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach, ubrane były w kamizelki odblaskowe i przechodziły przez jezdnię tylko w dozwolonych, oznakowanych pasami miejscach.

Jesteśmy przekonani, że po tym cyklu zajęć dzieciaki będą bardziej ostrożne i świadome możliwych zagrożeń wynikających z niewłaściwego zachowania się na jezdni.

Dzień otwarty dla nowo przyjętych  dzieci to wspaniała okazja, by przekroczyć próg naszego przedszkola, by poznać swoich rówieśników, panie wychowawczynie. W tym roku spotkanie zostało zorganizowane w ogrodzie przedszkolnym, w blasku słonecznej pogody.

Atrakcji było wiele. Dzieciaki, aby się lepiej poznać, chętnie brały udział w zabawach integracyjnych, odwiedzały stanowiska tematyczne, w których można było sprawdzić swoje umiejętności: plastyczne, sprawnościowe, koncentrację uwagi czy pomysłowość. Wiele radości dostarczyły dzieciom puszczane w przestrzeń bańki mydlane. Był też czas, aby zwiedzić wraz z rodzicem sale dydaktyczne, a także poczuć choć przez moment atmosferę panującą w placówce. Rodzice nowo przyjętych dzieci do przedszkola  zostali informowani o wdrożonym w placówce programie adaptacji oraz organizacji pracy przedszkola. Pani psycholog PPP w Opatowie  Wioletta Drożdżal zachęcała rodziców do wykorzystania miesięcy wakacyjnych do nauki bądź utrwalania samodzielności dziecka w zakresie jedzenia, mycia rąk czy korzystania z toalety, a także do nawiązania pomiędzy  dziećmi wzajemnych kontaktów, co ułatwi dzieciom poznanie się i zaprzyjaźnienie.

Na zakończenie spotkania integracyjnego każdy nowo przyjęty przedszkolak otrzymał niespodziankę w postaci medalu ,,Będę przedszkolakiem”, dyplomu, kolorowego balona oraz słodkości. Zapraszamy już we wrześniu, wszystkie zrekrutowane dzieci, do codziennego spędzania czasu w naszym przedszkolu.