Warsztaty bożonarodzeniowe to idealna okazja, aby nie tylko poczuć magię świąt, ale też zintegrować się ze starszymi kolegami. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 2 w Opatowie zarosił nasze przedszkolaki z grupy Biedronki na zajęcia plastyczne, przedświąteczne. Wspólnie przystąpili do wykonywania ozdób choinkowych. Przy pomocy nauczycieli i starszych koleżanek przedszkolaki wykonał wspaniałe choinki i bombki z kolorowego papieru i niecodziennych materiałów plastycznych. Największą atrakcją było dekorowanie piernikowych ciasteczek lukrem i różnymi posypkami. Ta praca sprawiła ogromną radość naszym dzieciakom, a wspaniałą niespodzianką były upominki, które otrzymał każdy uczestnik warsztatów bożonarodzeniowych.

Dziękujemy za zaproszenie.

Nasz przedszkolaki z grupy ,,Biedronki” chętnie odpowiedziały na zaproszenie płynące od pracowników biblioteki. Właśnie w środowe popołudnie - 4 grudnia miało się odbyć wspólne strojenie choinki.

Tak też się stało, nasze dzielne dzieciaki razem ze swoją panią przybyły do biblioteki, aby razem z pensjonariuszami Dziennego Domu ,,Senior-Wigor” i bibliotekarzami własnoręcznie wykonać ozdoby choinkowe. Atmosfera spotkania była wyjątkowa, rozmowy, wspomnienia, wspólne kolędowanie, głośne czytanie fragmentów książek.

Udało się też stworzyć wiele wspaniałych, papierowych ozdób, które zostały zawieszone na drzewku przyniesionym do biblioteki.

Dzieci wychodziły z biblioteki z uśmiechami na twarzach, takie międzypokoleniowe spotkania niosą wiele radości zarówno dla seniorów, jak i najmłodszych.

W środę 27 listopada odbył się w naszym przedszkolu spektakl teatralno – profilaktyczny teatru ,,Bazyl” z Rzeszowa. Było to bardzo piękne i pouczające przedstawienie pt. „Czarodziejski młyn”. Aktorzy, którzy oprócz tradycyjnej gry wykorzystują teatr cieni, opowiedzieli przedszkolakom o tym, co stanowi w życiu największą wartość. Widowisko w prosty i zrozumiały sposób wprowadziło dzieci w świat emocji. Wszyscy z zapartym tchem oglądali tę piękną opowieść, której realizacja mogła mieć miejsce dzięki finansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Opatowie. Dziękując, czekamy już na kolejne przedstawienia!

Pani Dorotka – wychowawczyni grupy ,,Stokrotki” zaprosiła rodziców do wykonania ze swoimi pociechami niekonwencjonalnych ozdób na choinkę. Piątego grudnia 2019r. odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia otwarte, podczas których dzieci wspólnie z rodzicami tworzyli ekologiczne ozdoby choinkowe. Po wprowadzeniu w świąteczny nastrój poprzez rozmowy, opowiadanie historyjki obrazkowej i zabawę naśladowczą, nastąpiła część warsztatowa. Licznie przybyli goście wspólnie z dziećmi z przygotowanych materiałów, „wyczarowywali” najprzeróżniejsze pomysłowe ozdoby, wykazując się przy tym kreatywnością i artystycznymi umiejętnościami. Wykonane ozdoby udekorowały choinkę znajdującą się na holu przedszkola. Dzieci ze ,,Stokrotek” samodzielnie umieszczały dekoracje na drzewku.