W październikowy poranek dzieci z grupy ,,Leśne Duszki” wraz ze swoją panią wychowawczynią oraz opiekunką udały się na wyprawę do siedziby Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie. Już przed bramą przedszkola czekała na dzieciaki niespodzianka, stał tam ,,bus”, którym przedszkolaki udały się w drogę do jednostki.

Na miejscu odbyło się spotkanie przedstawicielami straży pożarnej oraz zajęcia poglądowe ukazujące trudną pracę tych służb, sprzęt, którym się posługują oraz całą bazę lokalową . Można było przymierzyć strój strażaka, obejrzeć dokładnie samochód strażacki lub motorówkę.

Dzieci były bardzo zainteresowane pobytem w placówce straży pożarnej. Na pamiątkę tego spotkania otrzymały od strażaków maskotkę, a same ofiarowały swoje prace plastyczne.

W dniu 20.09.2019 r. w naszym przedszkolu” odbyły się zajęcia integracyjne, w których wzięły udział uczennice z klas V- tych i VI-stych Szkoły Podstawowej Nr 2 w Opatowie oraz dzieci grupy ,,Leśne Duszki”.

Starsze dziewczynki od okiem pani Ewy Jędrzejewskiej przeczytały przedszkolakom książeczkę pt.: „Kwak wie jak” autorstwa Jez Alborough oraz przeprowadziły ćwiczenia mające na celu zapoznanie dzieci z nazwami kolorów w języku angielskim.

Członkinie koła wolontariatu zaproponowały również dzieciom grę sprawnościową, która zaangażowała maluchów do wspólnego utrwalania poznanych angielskich nazw kolorów.

20 września 2019 r. Przedszkole Publiczne w Opatowie po raz kolejny przystąpiło do międzynarodowej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Hasłem tegorocznej edycji, które nas dopingowało do działania było „NIE ŚMIECIMY- SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY”.

W tegorocznej akcji Sprzątania Świata wzięły udział dzieci z grup: Motylki, Biedronki, Stokrotki i Leśne Duszki wraz z paniami wychowawczyniami. Łącznie było nas ok. 100 osób. Tak liczna grupa przedszkolaków, wyposażona w rękawice jednorazowe oraz worki na śmieci wysprzątała przylegający do naszego przedszkola Park miejski.

Dzieci z dużym zaangażowaniem podeszły do postawionego przed nim zadania. Wszystkie przedszkolaki dzielnie i z zapałem przemierzały park w poszukiwaniu śmieci, które zalegały głównie pod drzewami i krzewami. Wspólnie nazbieraliśmy kilkanaście worków śmieci, które szpeciły i zanieczyszczały naszą okolice.

Wspólny wysiłek się opłacił. Starannie wysprzątany park zachęca do długich spacerów, podczas których możemy podziwiać piękno okalającej nas przyrody.

W dniu 19 września dzieci z grupy „Leśne Duszki” wybrały się na słodką wycieczkę. Była to wycieczka do „Krówkarenki” w Opatowie. Słodki zapach poczuły tuż po przekroczeniu progu.

Krótki film wprowadził dzieci do fabryki cukierków. Dzieci poznały tradycyjne, ręczne etapy powstawania cukierków. Kolejny etap to smakowanie wszystkimi zmysłami. Poczęstunek krówką wzmógł we wszystkich chęć przygotowania własnych cukiereczków. Pod okiem Pani Grażynki dzieci krok po kroku realizowały polecenia, które doprowadziły do etapu końcowego – własnoręcznie zapakowanego cukierka w papierek z dedykacją dla najbliższych członków rodziny. Wszystkie zrobione przez siebie słodkości spakowały w kolorowe pudełeczka i zabrały do domu, opowiadając rodzicom o słodkich przeżyciach w czasie pobytu w „Opatowskiej Krówkarence”