W zeszły piątek, tj. 26.05.2023 r. przedszkolaczki z grupy "Biedronki" odwiedziły Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie. Dzięki uprzejmości i otwartości, jak również niezwykłej finezji i poczucia humoru, nasz przewodnik pan Andrzej Żychowski opowiedział nam o pracy i zawodzie geodety, kartografa oraz muzealnika. Oprowadził po muzeum prezentując jego cenne eksponaty, urządzenia i przyrządy pomiarowe tj. teodolity, zegar geodezyjny, maszyny służące do przetwarzania zdjęć lotniczych oraz zbiór map.
Wspólne zwiedzanie zakończyliśmy wręczeniem naszemu przewodnikowi-muzealnikowi plakietki Przyjaciela Naszego Przedszkola, serdecznej karteczki i drobnego upominku, jako dowód sympatii i wdzięczności za tą niesamowitą przygodę z muzeum. My zaś za grzeczne, cierpliwe i wdzięczne słuchanie, otrzymaliśmy pyszne cukieraski. Dziękujemy ślicznie, za umożliwienie nam zwiedzania i dostarczenie tylu cennych informacji. A że pogoda była piękna tego dnia i żal było wracać do przedszkola, odwiedziliśmy jeszcze plac zabaw Promenada.

