W dniu dzisiejszym dzieci z grupy "Biedronki" wyruszyły w swoją kolejną podróż z małą myszką podróżniczką - Mysią🐭. Tym razem celem naszej podróży po Europie była Francja🤸♀️. Państwo sławnych malarzy, artystów, słynnych domów mody, projektantów, pięknych dzieł sztuki, monumentalnych konstrukcji oraz wykwintnego jedzenia. Zwiedziliśmy takie miasta jak: Paryż, Cluny oraz Saint Tropez, a w nich Luwr, wieżę Eiffla oraz opactwo benedyktów w Cluny.
Zasmakowaliśmy francuskiego jedzenia, a w nim niepowtarzalny smak: bagietki, bułki paryskiej, crossanta, różnych rodzajów serów oraz słodkiego deseru-makaroników. Swój słownik wzbogaciliśmy o nowe słowo - muzeum. Mieliśmy okazję poczuć się jak sam Gustave Eiffel konstruując własną wieżę Eiffla. Najwięcej jednak emocji wzbudził pobyt w atelier Cloude Moneta-wybitnego francuskiego impresjonisty, gdzie każdy z nas mógł stworzyć własne dzieło sztuki, malując obraz na miarę samego mistrza. Francja od zawsze kojarzy się z poczuciem wolności, tak w myśleniu, jak i w działaniu pewnie dlatego jest tak bliska sercu każdego przedszkolaka, w tym każdej zakochanej w niej Biedronce...❤️🇨🇵🐞.

