W dniu 19.11.2025r w naszym przedszkolu w ramach Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci odbyły się dla naszych przedszkolaków zajęcia profilaktyczne poruszające problem przemocy. Jest to niezwykle ważny temat, gdyż związany jest on bezpośrednio z bezpieczeństwem najmłodszych. W zajęciach wzięły udział dzieci z grup: "Stokrotki", "Biedronki" oraz "Leśne Duszki".
Spotkanie rozpoczęła pani psycholog, która przybliżyła dzieciom słowo przemoc i jakie są jej rodzaje. Przedszkolaki znakomicie potrafiły odpowiedzieć na pytanie, które z zachowań to zachowania przemocowe. Następnie pani pedagog na podstawie filmu "GADKI Z PSEM" Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę zwróciła uwagę na problem związany rozpoznawaniem sytuacji trudnych i niebezpiecznych oraz reagowania na nie, a także wzmocnienia w dziecku poczucia, że ma prawo czuć się bezpiecznie i że jego ciało należy do niego. Przedszkolaki poznały trzy zasady, które należy zastosować w sytuacji trudnej i niebezpiecznej: Powiedz STOP, Oddal się, Powiedz o tym osobie dorosłej, przy której czujesz się bezpiecznie. Pamiętajmy, gdy jesteśmy świadkami przemocy reagujmy nie bądźmy obojętni.

